Finca El Origen Malbec Gran Reserva Mendoza

Przyszła pora na wino argentyńskie i moją skromną ocenę. Finca El Origen Malbec Gran Reserva Mendoza dostałam od mojej ciotki na urodziny. W związku z tym, że jest to prezent urodzinowy jest to oczywiście wino wytrawne czerwone bo wszyscy w rodzinie wiedzą, że jestem fanatyczką wytrawnych trunków ;).

trapiche

Wino zachwyca smakiem i głębią aromatu. Muszę przyznać, że ciocia się postarała i wybrała naprawdę doskonałe winko. Moja prywatna ocena na końcu, a najpierw zacznę od tego czego dowiemy się od producenta i importerów win. Jak już wyżej wspomniałam wino Finca El Origen Malbec Gran Reserva Mendoza to wino, które pochodzi z Argentyny z regionu Mendoza jak wskazuje nazwa. Warto wspomnieć, że winnice w Malbec znajdują się na wysokości ponad 1200 m n.p.m.! Z pewnością robi to niesamowite wrażenie ;). Wino powstało w stu procentach ze szczepu Malbec. Finca El Origen Malbec Gran Reserva Mendoza jest wytrawne i czerwone. Kolorystycznie wino zaskakuje bo jest to jasna czerwień, która delikatnie przechodzi w fiolet. Wino Finca El Origen Malbec Gran Reserva Mendoza jest przepełnione aromatem soczystych czerwonych i ciemnych owoców ze szczyptą korzennych przypraw oraz niesamowitą nuta beczki. Jest to idealne wino do dań z czerwonego mięsa. Oleiste z delikatną nutą goryczki z długim finiszem. Wino występuje w standardowej butelce o pojemności 750 ml w cenie około 100 złotych.

Jaka jest moja ocena?

Wino faktycznie z wyższej półki. Bardzo charakterne, na eleganckie kolacje przy świecach ;). Polecam w szczególności tym, którzy tak jak ja są zakochani w winach wytrawnych. Zdecydowanie warte zakupu!

Źródło zdjęć: euro-wino.pl, brickandgarden.com

Leave a Comment