Les Maries Sauvignon Blanc La Baume – najlepsze białe wino!

Moja koleżanka przywiozła mi jedno z najlepszych białych win jakie miałam okazję ostatnio pić. Wino niezwykle aromatyczne, ostre i orzeźwiające z nutą ostrości. Wino o jakim mówię to Les Maries Sauvignon Blanc La Baume. Wino w pięknej, ciemnej butelce, które spełni oczekiwania najbardziej wymagających podniebień ;)!

10429170Przejdźmy zatem to oficjalnego opisu Les Maries Sauvignon Blanc La Baume. Jest to białe wytrawne wino, którego krajem pochodzenia jest Francja, a dokładniej region VdP d’Oc. Rocznik 2013, powstałe całkowicie ze szczepu Sauvignon Blanc. Zawartość alkoholu wynosi 13,5% i jest dostępne w standardowej butelce o pojemności 750 ml. Ciekawą informacją w przypadku Les Maries Sauvignon Blanc La Baume jest to, że dostało nagrodę: złoty medal Concours Mondial du Sauvignon 2014. Za butelkę tego wspaniałego wina zapłacimy około 45 złotych. Les Maries Sauvignon Blanc La Baume to wino o bardzo jasnym wręcz słomkowym kolorze z zielonymi refleksami. Bardzo aromatyczne i wyraźnie wyczuwalne nuty cytryny, różowego grapefruita oraz tropikalnych owoców. Charakterystyczne dla Les Maries Sauvignon Blanc La Baume są owoce passiflory i niesamowita lekkość na finiszu.

Moja ocena?

Wino Les Maries Sauvignon Blanc La Baume jest GENIALNE i absolutnie jak najbardziej zasłużyło na nagrodę. Zdecydowanie najbardziej podoba mi się aromat grapefruita i owoców tropikalnych, który faktycznie jest mocno wyczuwalny! Polecam wziąć do ust kawałek czekolady i jak tylko zacznie się rozpuszczać wziąć łyk wina. Niesamowite doznania ;)! Polecam gorąco to wino bo jest to najlepsze białe wino jakie piłam od dawien dawna… ;)!

Źródło zdjęć: wine-searcher.com

Leave a Comment