Wino Estrella De Murviedro Vino Dulce Rosado Valencia D.O.P.

Zdarza się wam kupować wino ze względu na jego piękną butelkę i ciekawą etykietę? Mi owszem ;). Niedawno byłam w nowym sklepie z winami w moim mieście i mój wzrok przyciągnęła piękna butelka z winem w jeszcze piękniejszym kolorze! Jak tylko chwyciłam butelkę w dłoń okazało się, że to wino słodkie (jak przypuszczałam) jednak nie zniechęciło mnie to do zakupu ;). Nie wszyscy wiedzą ale nie przepadam za słodkimi winami dlatego praktycznie nigdy nie dodaję mojej recenzji na ich temat na blogu. W tym przypadku stało się jednak inaczej. Kilka dni po zakupie znalazłam idealną okazję by otworzyć fascynującą butelkę (słodki wieczór z kumpelami) i muszę przyznać, że smak mocno mnie zaskoczył!

estrella-frizzanteWino Estrella De Murviedro Vino Dulce Rosado Valencia D.O.P. to piękne różowe wino słodkie, które pochodzi z Hiszpanii z regionu Valencia. Jest to apelacja D.O.P., winnica Murviedro. Wino Estrella De Murviedro Vino Dulce Rosado Valencia D.O.P. powstaje ze szczepów Moscatel Aleksandryjski 75% oraz Garnacha 25%. Zawartość alkoholu wynosi od 7,5% do 10%, a pojemność butelki to standardowe 750 ml. Estrella De Murviedro Vino Dulce Rosado Valencia D.O.P. polecane jest do słodkich potraw ale równie dobre jest jako aperitif. Cena za butelkę to około 30 złotych.

Moja opinia?

Wino Estrella De Murviedro Vino Dulce Rosado Valencia D.O.P. jest bardzo dobrym winem jednak należy pamiętać, że podajemy je wyłącznie schłodzone! Osoby, które 'nie trawią’ słodkich win mogą sobie odpuścić tą butelkę bo wino jest mocno słodkie. Niesamowity smak jagód i przyjemnej słodyczy ;)!

Źródło zdjęć: vinetur.com, campoluzenoteca.com

Leave a Comment