Wino Bodegones Del Sur Merlot – Urugwaj

Jak obiecałam tak piszę ;). Dzisiaj chciałabym podzielić się z wami moją opinią o bardzo ciekawym winie z Urugwaju.

Kilka dni temu miałam dylemat jakie wino wybrać do obiadu, ponieważ miałam ochotę na coś nowego jednak zależało mi aby było to jednocześnie coś dobrego i niezbyt drogiego. Na kolację szykowałam polędwiczkę jagnięcą więc idealne byłoby dobre, śliwkowe wino wytrawne. Wybrałam się do ulubionego sklepu z winami i miałam to szczęście, że zastałam właściciela. Zaproponował mi genialne, czerwone winko, które natychmiast skradło moje serce! Przejdźmy zatem do ogólnej charakterystyki wina.

cabernet_franc_vineyard_select_2010Wino Bodegones Del Sur Merlot, którego producentem jest Establecimento Juanico jest z Urugwaju, a rocznik, który miałam okazję próbować to 2012. Wino Bodegones Del Sur powstaje całkowicie ze szczepu Merlot. Bodegones Del Sur Merlot jest czerwone i wytrawne czyli takie jakie lubię najbardziej. Zawartość alkoholu wynosi 13,5%. Wino Bodegones Del Sur Merlot dostępne jest w butelce o standardowej pojemności. Cena wynosi około 44 zł za butelkę.

Moja prywatna opinia?

Jest to wino bardzo eleganckie, intensywne z przewagą dojrzałych ciemnych owoców. Mnie osobiście urzekła śliwka. Wyczuwalne są także nuty wiśni. Gdzieś w oddali możemy wyczuć nuty beczkowe, które nadają winie powagi. Na języku zarysowana tanina, lekka kwasowość i bardzo długi, owocowy finisz, który przyznam jest dosyć zasakakujący przy tak głębokim i aksamitnym smaku.

Zdecydowanie polecam to wino osobom, które poszukują dobrego towarzysza do czerwonego mięsa w przystępnej cenie :).

Źródło zdjęć: winesofuruguay.co.uk

Leave a Comment