Francja, Francja

Wino + sery = Francja! Ten kraj to prawdziwa uczta dla fanów wina i sera, dlatego koniecznie postanowiłam go odwiedzić. O tej podróży marzę od dawna więc i dokładnie planuję co warto zobaczyć. A zamierzam odwiedzić zarówno gwarne miasta jak i urokliwe prowincje.

Paryż

11Paryż to oczywiście przystanek numer jeden. Zdjęcie przy wieży Eiffla – obowiązkowe! Później spacer wzdłuż Sekwany, może rejs statkiem. Odwiedziny w Luwrze, muszę zobaczyć na własne oczy prawdziwą Mona Lisę oraz Wenus z Milo. Następnie koncert organowy w Katedrze Notre Dame. Zamierzam tez odwiedzić Wersal i zachwycić się majestatem królestwa Francji z XVII i XVIII wieku. To takie najważniejsze punkty do odwiedzenia w stolicy. Ale więcej czasu zamierzam poświęcić prowincjom.

Szampania

Route du Champagne sign, near Epernay, Marne, Champagne Ardenne, France, EuropeZdecydowanie bardziej interesują mnie regiony winiarskie i właśnie do Szampanii wybieram się na dłużej. Chcę zobaczyć jak powstaje prawdziwy szampan w praktyce, teoria już mi nie wystarcza. Pola pełne winogron, później produkcja a na koniec spacer po piwnicach pełnych prawdziwego szampana. Coś wspaniałego… A takich winnic jest w Szampanii wiele. Ba, powstał nawet szlak turystyczny- Route Touristque du Chamagne – wycieczka malowniczym szlakiem winnic Szampanii. Główną atrakcją jest Avenue de Champagne czyli Szampańska Aleja. Tu spróbujemy 33najlepszych trunków – najsłynniejsi producenci Moet et Chandon, Pol Roger czy Perrier. Latem, po zmroku Aleja zmienia się w scenę- nuits de l’avenue de champagne, gdzie tańczą tancerki, a w międzyczasie pokazywane są krótkie filmy o historii alei i produkcji szampana. Ach, jak musi być pięknie!

Leave a Comment