Masserie Civitella NegroAmaro Del Salent

Dzisiaj powracamy do klasycznych wpisów na moim blogu czyli krótka recenzja, wybranego przeze mnie wina. Jak wiecie, moje ulubione wina pochodzą z Chile ale ostatnimi czasy, na nowo zakochałam się w lekkich winach włoskich. Idealnie sprawdzą się do makaronów, ponieważ nie przyćmią ich delikatnego smaku. Moim wyborem numer jeden w sierpniu zdecydowane jest NegroAmaro 2015. Jeżeli chcecie wiedzieć dlaczego zapraszam do lektury :).

Masserie Civitella NegroAmaro Del Salent to wino włoskie, które dokładniej pochodzi z pięknego regionu jakim jest Veneto. Jego producent to Tenuta Valleselle Tinazzi, który słynie z bardzo dobrych, czerwonych trunków. Masserie Civitella NegroAmaro Del Salent jest winem czerwonym, wytrawnym z prowincji Taranto. Należy wiedzieć, że winogrona do jego produkcji zbierane są ręcznie dzięki czemu można zadbać o dokładną selekcję! Dojrzewa w dębowych beczkach przez sześć miesięcy. Wino ma piękny, krwisto czerwony kolor z wiśniowymi refleksami, bardzo przejrzyste. W ustach delikatne ale z charakterem, harmonijne z przewagą czereśni. Idealnie nadaje się do różnego rodzaju mięs ale także do serów i makaronów. Cena jest bardzo korzystna. Za butelkę Masserie Civitella NegroAmaro Del Salent należy zapłacić około 32 zł. Zawartość alkoholu wynosi 14%.

Moja opinia

Genialne, z potencjałem, delikatnie ostre ale bez wyczuwalnej goryczy. Z pewnością spodoba się fanom win wytrwanych ale także pół wytrwanych. Zdecydowanie mój faworyt. Muszę przyznać, że cena jest zaskakująco niska :). Polecam!

Źródło zdjęć: darwina.pl

Leave a Comment