Barkan Reserve Cabernet Sauvignon – Izrael

Tym razem mam przyjemność opisać dla was wino izraelskie, które dostałam w prezencie od koleżanki. Jak już wielokrotnie pisałam z tego regionu moim ulubionym winem jest oczywiście Yarden, które uwielbiam za barwę, aromat, smak, a i nawet za piękną butelkę i etykietę. Yarden opisywałam już kiedyś na blogu dlatego zainteresowanych tym winem odsyłam do wcześniejszych postów, a dzisiaj zapraszam na inne – równie wyśmienite wino czerwone Barkan Reserve Cabernet Sauvignon.

Barkan Reserve Cabernet Sauvignon to wino, które pochodzi z Izraela, jest czerwone oraz wytrawne. Zaliczane jest do win spokojnych i takich, które nadają się do leżakowania.

Co znajdziemy w opisie na oficjalnej etykiecie?

10232269Wino Barkan Reserve Cabernet Sauvignon należy do koszernych. Jest eleganckie, wyrafinowane oraz bardzo finezyjne. Jak już wcześniej wspomniałam Barkan Reserve Cabernet Sauvignon to wino, które nadaje się do leżakowania – spędziło ono ponad dwadzieścia miesięcy we francuskich, dębowych beczkach dzięki czemu ma niepowtarzalny smak. Charakteryzuje się tym, że jest bardzo harmonijne. Idealne połączenie czarnej i czerwonej porzeczki z aromatem słodko ostrego dębu w otoczeniu klimatycznego pudełka cygar. Wino Barkan Reserve Cabernet Sauvignon sugeruje się serwować z duszoną wołowiną, czerwonym mięsem oraz wysokogatunkowymi twardymi serami. Barkan Reserve Cabernet Sauvignon możemy nabyć w butelce o standardowej pojemności 750 ml w cenie około 88 złotych. Warto podkreślić, że to wino jest laureatem wielu nagród!

Zdecydowanie polecam osobom, które szukają wina na wysokim poziomie.

Źródło zdjęć: wine-searcher.com, kosherwino.com

Leave a Comment