Alpha Malagouzia Single Vineyard „Turtles”

Wina greckie to jedne z najlepszych win na świecie. Trudno się dziwić bo w końcu Grecja podobnie jak Włochy, Chile czy choćby Francja mają gorący klimat, który idealnie sprawdza się podczas uprawy winorośli. Pewnie się zastanawiacie jakie wino tym razem dla was wybrałam ;)? Dzisiaj zapraszam wszystkich na genialne wytrawne, białe wino greckie.

Alpha Malagouzia Single Vineyard „Turtles” to wino, które pochodzi z Grecji, a dokładniej z regionu Florina. Producentem Alpha Malagouzia Single Vineyard „Turtles” jak wskazuje nazwa jest Alpha Estate. Fermentacja odbywa się w warunkach stale rosnącej temperatury co trwa 2 miesiące. Produkowane w prywatnej winnicy, która znajduje się obok góry Voras. To białe wino powstaje w 100% ze szczepu Malagouzia. Można je nabyć w butelkach o standardowej pojemności czyli 750 ml. Producent sugeruje by serwować wino w temperaturze pomiędzy 8, a 10 stopni Celsjusza.

Jakie jest Alpha Malagouzia Single Vineyard „Turtles”?

Jak przystało na białe wino greckie, piękna jasnożółta barwa z mieniącymi się refleksami zieleni. Pomimo, że Alpha Malagouzia Single Vineyard „Turtles” jest wytrawne wyraźnie czuć lekką słodycz liczi i melona, która przeplata się z różano kwiatowym aromacie. Wyraźnie wyczuwalna jest także nuta rozmarynu. Orzeźwiające, charakterne i jednocześnie bogate w alkohol. Może występować solo, tj. w formie przystawki (aperitif), a także jako dodatek do ryb i owoców morza. Za butelkę Alpha Malagouzia Single Vineyard „Turtles” należy zapłacić około 55 zł. Zdecydowanie polecam.

Źródło zdjęć: google.com

Leave a Comment