Gavel Australia Chardonnay

W związku z tym, że mamy lato w pełni chciałabym zaprosić was na „degustację” genialnego białego wina. Osoby, które odwiedzają mojego bloga doskonale wiedzą, że zazwyczaj zamieszczam krótkie recenzje win czerwonych, wytrawnych i najlepiej z mojego ukochanego Chile ;). Tym razem jednak coś co z pewnością zyska aprobatę większego grona gości mojego skromnego bloga. Pewnie się zastanawiacie skąd ta pewność. Moja dzisiejsza propozycja idealnie sprawdzi się podczas gorących letnich upałów nie tylko do potraw z grilla ale także jako aperitif do owoców czy innych słodkości. No ale dosyć zachwalania, zapraszam do lektury kochani :).

Gavel Australia Chardonnay jak sama nazwa wskazuje to wino produkowane w Australii, a dokładniej w południowej części tego pięknego kraju. Gavel należy do win białych, wytrawnych i raczej spokojnych. Wyprodukowane w 100% ze szczepu chardonnay. Występuje w butelkach o standardowej pojemności 750 ml, zawartość alkoholu wynosi 12,5%. Zaleca się by podawać je w temperaturze 9 – 11 stopni Celsjusza.

Gavel Australia Chardonnay to niezwykle świeże i lekkie wino australijskie z wyraźnie wyczuwalną nutą tropikalnych owoców. Długi finisz i niesamowita struktura zapewnią niebiańskie doznania. Idealnie skomponuje się z sałatką, rybą czy samodzielnie jako aperitif. Bardzo lubiane wśród smakoszy win nie tylko ze względu na smak i jakość ale także ze względu na… cenę! Za butelkę tego trunku należy zapłacić około 25 złotych. To bardzo atrakcyjna cena jak na tak dobre, białe wino.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Leave a Comment