Energia o poranku

Kto nie lubi kawy? Cóż, znam takie osoby ale trzeba przyznać, że stanowią mniejszość. Bo kawa to nie tylko napój, to cały rytuał picia…

Szatański napój

1
dokładnie tak

Tak właśnie często nazywana jest kawa ze względu na swoje uzależniające właściwości. Właśnie kawa jest często pierwszym napojem po przebudzeniu, który budzi do życia. Kawa pobudza i orzeźwia, znosi zmęczenie, rozjaśnia umysł. Zdania co do tych właściwości są  czasem podzielone, ale jeśli kawa działa jak placebo i ją lubimy, to czemu sobie jej odmawiać?

Moja kawa

2
ekspres ciśnieniowy

Ja przyznam się nie jestem aż takim kawoszem. Nie zaczynam dnia od kawy ale czerwonej herbaty. Jednakże uwielbiam w ciągu dnia zrobić sobie przerwę na kawę. To chwila wyciszenia, uspokojenia i pozytywnych myśli. Dobry czas na rozmowę, dobry pretekst do oderwania kogoś od komputera. Kaw jest wiele, wiele sposobów ich przyrządzania i wiele gustów do ich smakowania.

Ekspres

3
I kapsułki

Zawsze piłam kawę rozpuszczaną. Jest wygodna, całkiem smaczna, wygląda jak kawa i tak smakuje. W jakim byłam błędzie! Wyolbrzymiam trochę lecz prawdziwa kawa z ekspresu jest o niebo lepsza. Wypijając kawę z ekspresu ciśnieniowego czuć prawdziwą głębie tego czarnego napoju. Znajoma posiada ekspres Dolce Gusto na kapsułki. W kapsułkach zamknięta jest świeżo mielone ziarna, z których zastosowane ciśnienie wydobywa napój. Jest pyszna. Do tego nie może się znudzić, wachlarz oferty jest szeroki od małej czarnej po duże latte. Już sprawiam sobie taki ekspres, trzeba dodać, że jego zaletą jest cena. Będę sama robić smakowite kawy o prawdziwym smaku i aromacie.

Leave a Comment