Kolejny klejnot- Rubin

2Ostatnim klejnotem w ofercie Old Poland jest Rubin. Równie doskonały jak poprzednicy. Mnie cieszy niezmiernie, że mamy w kraju coraz więcej doskonałych serów. Bo te są wyjątkowe, aromatyczne… mmmm, Aż chce się jeść!

O Rubinie słów kilka

1Rubin to ser dość niezwykły, jego zapach trochę zwodzi kubki smakowe, ponieważ jest zdecydowanie inny właściwy smak w ustach. Posmaki Rubina są wyraźnie owocowe. Jak podaje opis producentów-m przywołują dojrzałe winogrona i śliwki, a kończą się lekko wyczuwalnymi nutami ziołowego pieprzu. Potwierdzam, jest właśnie taki aromatyczny! Jego smak jest intensywniejszy wraz z okresem dojrzewania. Pamiętajmy także, aby przed podaniem pokroić ser i pozostawić na kilka minut w temperaturze pokojowej.

Dlaczego tak piszę o tych serach?

3Ja uwielbiam ich smak i aromat ale to nie wszystko! Sery są przede wszystkim zdrowe! Ser to produkt alkaliczny czyli zasadowy, poprzez co neutralizuje działanie kwasów. Bardzo ważne jest neutralizowanie żywności zakwaszającej jak mięso czy napoje gazowane. Ser jako produkt alkaliczny chroni zęby przed próchnicą. Spożywanie właśnie sera stymuluje też wydzielanie śliny, która usuwa cząstki pokarmu, a także hamuje wzrost płytki nazębnej. Dlatego proponuje się zjedzenie nawet małego kawałka żółtego sera po posiłku Poza tym a raczej przede wszystkim sery żółte są najlepszym źródłem wapnia. A pierwiastek ten jest potrzebny nie tylko dzieciom! Ubytki wapnia są poważnym problemem dorosłych, szczególnie kobiet i noszą nazwę- osteoporoza. Wapń pełnie jednakże inne role w organizmie: wspomaga działanie układu nerwowego, służy zwiększeniu odporności organizmu, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie mięśni – ich skurczanie się i rozkurczanie.

Ser afrodyzjakiem?

4Ku mojemu zaskoczeniu dowidziałam się o jeszcze jednym dobroczynnym działaniu sera. O dziwo ser może konkurować z małżami, ostrygami czy kawiorem o miano afrodyzjaku. Dlaczego? Ze względu na zawartość cynku, który w dużym stopniu odpowiada za łóżkową aktywność. Zwłaszcza panów. Dzięki zawartości dużej ilości łatwo przyswajalnego cynku, wspomaga męskie możliwości seksualne. Kto by pomyślał, że żółty ser ma takie możliwości! Smacznego więc życzę!

Leave a Comment