Leżakujemy ;)

Wina przeznaczone do leżakowania to trunki dla najbardziej wytrwanych klientów. Z wyższej półki, raczej powyżej 50 złotych za butelkę, cięższe – tak można by wstępnie, po krótce opisać wino wytrwane, leżakujące. Dzisiaj chciałabym zaproponować wam hiszpańskie wino Acustic DO, które podbiło moje serce i… podniebienie. Jeżeli jesteście ciekawi jakie jest Acustic DO, zachęcam do lektury mojej skromnej recenzji.

Acustic DO to wino pochodzę z Hiszpanii, a dokładniej z malowniczego regionu Montsant. Jak wskazuje nazwa, producentem jest Acustic. Zawartość alkoholu to 14%. Wino Acustic DO zalicza się do wytrwanych, czerwonych win, które mogą długo leżakować. Występują w butelkach o standardowej pojemności czyli 750 ml. Acustic DO to połączenie dwóch szczepów: garnatxa inaczej garnacha oraz samso czyli carinena. Producent sugeruje serwować wino bardzo lekko schłodzone czyli 16 stopni Celsjusza. Jak przystało na czerwone, wytrawne wino, Acustic DO idealnie skomponuje się z takimi potrawami jak pieczone mięsa, królik, wędliny czy pasztety. Cena za butelkę Acustic DO jest dosyć wysoka. Należy liczyć się z kosztami w okolicach 100 zł.

Osobiście uważam, że Acustic DO jest jednym z lepszych win jakie miałam okazję kosztować. Bardzo ciemne z wyraźnie wyczuwalnymi nutami czarnych owoców ale i ostrej wanilii. Charakterne lecz idealnie wyważone. Zdecydowanie skierowane ku fanom ciężkich, wytrwanych trunków. Idealnie pasuje na wytworną kolację przy świecach. Z pełnym przekonaniem polecam bo jest warte każdej złotówki!

Źródło zdjęć: google.com

Leave a Comment