LM Preustige Blaufrankisch

Koleżanka poleciła mi ostatnio genialne wino austriackie. Podczas rozmowy trochę żaliłam się jej, że miałabym ochotę na coś innego, coś nowego, coś świeżego ;). Od razu zaproponowała, że wpadnie z bardzo dobrym, wytrawnym, czerwonym winkiem LM Preustige Blaufrankisch. Przyznaję bez bicia, że trochę obawiałam się wina z Austrii, ponieważ jeszcze nie miałam okazji pić zbyt wielu win z tego regionu. W Austrii byłam kilka razy na nartach ale jedyne co wówczas piłam to było piwko ;). Na szczęście nie potrzebnie obawiałam się LM Preustige Blaufrankisch. Wino okazało się bardzo dobre. Lekko oleiste, wyrafinowane, zdecydowanie na poziomie!

LMPrestigeBlaufrankischLM Preustige Blaufrankisch to wino czerwone, wytrawne, które pochodzi z Austrii. Jest to wino spokojne! Jest dostępne w butelce o standardowej pojemności 750 ml, a zawartość alkoholu wynosi 13%. Na oficjalnej etykiecie znajdziemy informacje, że LM Preustige Blaufrankisch to wino jedyne w swoim rodzaju. Ciekawostką, jest fakt, że produkcja wina jest limitowana! To z pewnością świadczy o tym jak bardzo jest unikalne. LM Preustige Blaufrankisch to wino jakościowe, które wyprodukowano w regionie Mittelburgenland ze szczepu Blaufrankisch. Ma piękby głęboki, intensywny rubinowy kolor. Delikatna nuta wanilii nadaje LM Preustige Blaufrankisch wspaniałego aromatu. Smak wina zaskakuje – lekkie owoce i charakterystyczny ekstrakt dla wieloletniego wina wzbudza dużo sympatii ;). Leżakuje w beczkach z francuskiego dębu przez 10 miesięcy.

Moja opinia?

  • Jak już pisałam wyżej, LM Preustige Blaufrankisch jest genialne! Idealnie nadaje się do czerwonych mięs i ostrych potraw. Zdecydowanie polecam!

Źródło zdjęć: euro-wino.pl

Leave a Comment