Smoothies…

Czyli po naszemu koktajle owocowo- warzywne, lub jak kto woli tylko owocowe lub jedynie warzywne. Tak, to będzie moja witamina tej zimy!

2Zmęczona zimą

Wy też odczuwacie zimowe znużenie? Brak słońca, brak motywacji do wyjścia z łóżka? Taaaak, ja właśnie tak mam. Ale powiedziałam sobie koniec! Koniec z takim lenistwem, koniec z przygnębieniem! A pomoże mi w tym bomba witaminowa, a jaką są koktajle owocowo- warzywne.

Dlaczego smoothies?

Do sporządzania sobie koktajli zachęciła mnie przyjaciółka, która stosuj je od jakiegoś czasu. I wiecie co? Jest pełna energii, zero problemów z cerą i doskonała 1figura… To mnie przekonuje! I ja zaczynam przygodę ze smoothies. Dlaczego warto? Po pierwsze, rzecz oczywista- warzywa i owoce to najlepsze źródło witamin. I nic nie przekona mnie do łykania sztucznych tabletek, one nigdy nie dorównają naturalnym produktom. Warto pamiętać o witaminach rozpuszczalnych w tłuszczach i dodawać odrobinę oliwy do koktajlu lub robić je od czasu do czasu na bazie mleka. Przewagą koktajli nad całymi owocami i warzywami jest ich przyswajalność, takie rozdrobnione cząsteczki znacznie lepiej i łatwiej są trawione i wchłaniane. Poza tym zmniejsza się objętość warzyw i owoców, poprzez co w jednym kubku mamy moc witamin i minerałów.

4Zacznę od kupna sprzętu

Wybór jest spory, ale co wybrać? Przeglądam Allegro i sklepy i nie mogę się zdecydować… Wybrać zwykły blender o dużej mocy, jako sprawdzony i porządny sprzęt kto mi doradzi? Zachęcam do zaczynania dnia taką bombą witaminową jaką jest smoothie. Wino zostawiamy na wieczór, rano niekoniecznie pasuje 🙂

Leave a Comment