Energia na koniec lata

2Czy zauważyliście już spadające liście? Nie ma co ukrywać, jesień zbliża się wielkimi krokami. A jutro już pierwszy dzień szkoły.

Dodaj sobie energii

3
Jakieś inspiracje

Tylko jak? Po pierwsze ruch! Co prawda robi się coraz chłodniej na dworze ale to nie znaczy, że mamy zamykać się w czterech ścianach. Wprost przeciwnie, biegamy, jeździmy na rowerze, rolkach i na czym się tylko da. Mój plan na wrzesień jest taki by maksymalnie wykorzystać końcówkę lata na aktywność na powietrzu. Niestety niedługo nie będzie to już możliwe. Mam też drugą opcję- kupmy sobie jakiś fajny ciuch w kolorze żółtym! Dlaczego? Żółty jak żaden inny kolor przynosi wspomnienia lata. Pyzatym kolor żółty poprawia humor i dodaje energii. Żółty to kolor mądrości i sił witalnych. Ja już zakupiłam sobie żółty sweterek i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jego energia jak najbardziej działa.

Co powiecie na żółte wino?

1
żółte Vin Jaune

Wspominałam ostatnio o winie szarym a także o tym, że kolorów win mamy jeszcze więcej. Klasykiem i wielkim rarytasem jest żółte wino Vin Jaune pochodzące z regionu Jury, Francja. Mówi się, że to jedno z najlepszych win świata. Nie miałam jeszcze przyjemności skosztować, ale jestem pełna nadziei. Produkuje się go ze szczepu savagnin, zbiór odbywa się zawsze po Wszystkich Świętych. Sekret tego wina tkwi w dojrzewaniu, które przebiega w ściśle określonych warunkach i trwa aż 6 lat i 3 miesiące. Dlaczego Vin Jaune zasługuje na taką chwałę? Jest podobno niezwykłe, zachwyca aromatami migdałów, orzechów, skórką pomarańczy, moreli. Barwa jest jak można się domyśleć żółta choć niektórzy twierdzą, że bardziej bursztynowa. Cena jak na swoją wykwintność nie jest aż tak wysoka, także polecam!

Leave a Comment