Passatempo – włoskie wino na upalne dni!

Przyjęło się, że białe i różowe wino to idealny wybór na letni i upalny dzień. Czerwone zaliczane jest do cięższych, którego raczej nie poleca się na popołudnie na werandzie. Oczywiście zgadzam się, że wina czerwone to wina mocniejsze w związku z czym nie każdemu będzie pasować kieliszek wytrawnego Merlot jednak jest jedno wino, które jest wręcz idealne na cieplejsze dni! Naturalnie nie polecam osobom, które nie przepadają za czerwonym winem, ponieważ nadal będzie ono dla nich zbyt „ostre”. Jednak jeżeli znajdą się fani wina, którzy chcą spróbować czegoś nowego zapraszam ich do krótkiej charakterystyki :).

PassatempoOpiszę dzisiaj czerwone wino wytrawne, które pochodzi z Włoch. Jest to wino Passatempo ITALIA Vino Rosso, które kusi swoją lekkością! Na oficjalnej etykiecie znajdziemy informację, że Passatempo to wino włoskie, które zachwyca swoim głębokim, rubinowym kolorem z bardzo wyrazistymi, granatowymi refleksami. Bukiet wina Passatempo ITALIA Vino Rosso jest równie wyrazisty co jego barwa. Bogaty i przepełniony lekkimi nutami wiśni i słodkiej wanilii. Smak wina jest bardzo delikatny i krągły. Passatempo zachwyca aksamitnymi taninami i długim, kontrastowym finiszem. Czerwone wytrawne wino Passatempo ITALIA Vino Rosso produkowane jest ze szczepu Corvina 60%, Corvinone 20%, Rondinella 10% oraz Merlot 10%. Pojemność butelki jest standardowa czyli 750 ml. Zawartość alkoholu to 12,5%. Wino sugeruje podawać się do dań mięsnych oraz dojrzewających serów. Cena tego wina wynosi około 30 złotych.

Moja prywatna opinia?

Zdecydowanie warto zaopatrzyć się jedną butelkę i skosztować w gorący, letni dzień. Idealne bo wyjątkowo lekkie i owocowe. Powinno zachwycić tych, którzy poszukują nowych doznań!

Źródło zdjęć: meetup.com, euro-wino.pl

Leave a Comment